Hodnoty

Cesta k hodnotám

Imagination

Udělali jsme si jasno v tom, co je pro nás v životě důležité, kudy chceme jít. Chceme svůj život žít naplno a co nejaktivněji, vnímat krásy tohoto světa, radost bytí, mít možnost se aktivně zapojovat do všeho, co nás zajímá. Netýká se to jen práce, ale celého života. Každodenní situace nás přivádí k rozhodnutí. Tato rozhodnutí však mohou být vědomá nebo nevědomá. Každé rozhodnutí nás přivádí k dalším situacím a dalším rozhodnutím. To tvoří dohromady cestu, kterou jdeme.

Učíme se nové věci, které jsou alternativní, nejsou typické pro dnešní způsob života, a jak tyto informace získáváme, tak je postupně skládáme dohromady a zkoušíme zařadit do svého režimu.

Pro správné vnímání jednotlivých situací potřebujeme, aby naše tělo fungovalo co nejlépe. Proto je velmi důležité, čím se živíme. Tedy pracovat cíleně na vylepšování tělesné schránky by vlastně mělo být koníčkem pro všechny. Jenom tak se můžeme zdokonalovat na naší cestě k sobě sama.

Z toho vyplývá, že nejen výživa se týká naší životní cesty. Proto být JEN výživovým poradcem by znamenalo starat se pouze o jídelníček a váhu klientů, ale dobře víme, že ke spokojenosti potřebujeme víc. Někdy prostě nestačí jen vyměnit salám za tofu.

Všechno začíná v hlavě naším rozhodnutím ke změně. I my jsme některé věci slyšeli víckrát a teprve za čas, nejen že nám daly smysl, ale pak jsme je dokázali přenést do svého života a pracovat s nimi, a následně je předávat dál.

Zkrátka všechno má svůj čas. Většinou nelze přeskočit taxis hned při prvním běhu.

Hodnoty v bodech

Jsme loajální- kněz, správný barman a úspěšný výživový poradce informace získané od svých farníků, zákazníků a klientů dál nerozšiřuje, nechává ukryté před okolním světem. Respektujeme tak nedotknutelné soukromí klienta.

Jsme stálí ve vztazích- jsme zastánci toho, že dlouhodobá spolupráce je mnohem přínosnější pro obě strany, neboť čím déle spolupracujeme, tím více se poznáváme, obohacujeme a posouváme tak naše společné projekty dál, novým směrem.

Jsme empatičtí- umíme naslouchat. A proto vždy hledáme takovou cestu, aby přinesla výsledky a zároveň byla akceptovatelná pro životní povinnosti našich klientů a to jak rodinné tak i pracovní.

Nebojíme se upozorňovat klienty na chyby, které odhalíme v jejich životním rytmu, připomínat nepopulární zásady. Protože sami dobře víme, že měnit své návyky, které jsou v nás zakořeněné, je složité a každý k tomu potřebuje jinak dlouhou dobu.

Jsme stále na cestě zdokonalování se- neustále se vzděláváme na poli výživy, detoxikace, zdravého životního stylu ale i osobního rozvoje. Hledáme možnosti, jak propojit stará moudra prověřená stoletími se současným životním stylem. Čím dál víc se snažíme vrátit nás ke kořenům, spojit nás zase s Matkou Zemí a zároveň se nebát nových technologií, které podporují zdraví a nezatěžují tělo ani životní prostředí.

Vize komplexního zdraví

Rozhodli jsme se podělit se s Vámi o naši vizi komplexního zdraví. Jak my, Kondice Pro, vnímáme zdraví, co vnímáme, že je v dnešní době důležité či dokonce nezbytné. Co nám dává smysl.

Jsme výživoví poradci, přesto jen výživa a pohyb k tomu, abychom byli v harmonii, zdraví a spokojenost, nestačí.

Definice zdraví je spojením fyzické, psychické a sociální pohody.

Naše postoje, které na sobě dlouhodobě praktikujeme, teď nabízíme těm z vás, kteří máte zájem jít s námi dál a hlouběji, protože cítíte, že pouze jídlo k úžasnému životu nestačí.

VÍCE

6 dílků mozaiky, na nichž je třeba pracovat, abychom se co nejvíc přiblížili harmonii těla, duše a ducha.

  1. Voda a pitný režim- voda je základ života, naše tělo je hlavně z vody. A rozhodně záleží na tom, jakou vodu pijeme, zda je to voda strukturovaná, zda v sobě nese nějakou informaci, co my od vody chceme a jak se k této zázračné tekutině chováme. Každý, kdo touží pít skutečně čistou vodu, můžeme doporučit vodu z pramene svaté Zdislavy nebo si doma kohoutkovou vodu čistit Šungitem.
  2. Strava- samozřejmě je důležité jíst zdravě. Co bychom měli a co naopak neměli jíst, většina z nás dobře ví, nebo alespoň tuší. Na základě naší praxe jsme dospěli k tomu, že v dnešní době není až tak důležité co jíme, ale kdy to jíme, kde to jíme, jak to jíme a s kým to jíme. Jestliže jím zdravé jídlo ve spěchu, tělo mít užitek nebude. Pokud se při jídle nebo těsně před jídlem s někým hádám, strava mi bude ležet v žaludku jako kámen, ať už to byl zdravý zeleninový salát nebo salám s cibulí. Ale jíst alespoň jedno jídlo dne s rodinou v klidném a harmonickém prostředí, jídlo si připravit s láskou a vděčností, že máme co jíst, pak se dá očekávat, že nám pokrm přinese užitek.
  3. Pohyb- z historického hlediska je pohyb přirozenou součástí života, ať už to byly rituální tance, boje či lov zvěře. To již dnes nemáme. A k tomu jsme ještě běžnou chůzi (do práce, do školky, na nákup apod.) nahradili jízdou v dopravních prostředcích a hlavně autem. Dnes již nic takového, jako je přirozený pohyb u většiny z nás není a proto vznikly posilovny, fitness centra, sportovní utkání – cílem je vrátit tělu pohyb, na který bylo po staletí zvyklé. Nejde tedy o to sportovat, ale vrátit do svého každodenního života přirozený pohyb.
  4. Mikrobiální zátěž- některé zátěže získáváme od našich předků (rodičů, prarodičů), další na základě očkování, také se stále více v naší populaci objevují bakteriální zátěže chlamydií a borrélie, i díky konzumaci cizokrajných plodin snadno dostaneme do těla různé druhy plísní, pravidelně děláme odčervovací (proti parazitární) kůry našim čtyřnohým mazlíčkům, ale na sebe a své děti v tomto ohledu zapomínáme. Toto všechno vede k poruše imunity, tělo přestane být v rovnováze (homeostáze) a z toho plynou mj. alergie, astmata, kožní problémy. Proto je třeba věnovat se i očistě těla na úrovni buněk.
  5. Duševní hygiena- vše začíná v hlavě. Práce s vědomím je snazší než práce s podvědomím, protože víme, proti čemu stojíme, většinou se stačí jen rozhodnout a začít naplňovat své cíle. Do této oblasti patří kvalitní spánek, relaxace a aktivní odpočinek, pravidelnost a rituály. Regenerace a obnova našich sil je nezbytnou součástí úplného a dlouhodobého zdraví.
  6. Duchovní růst- v dnešním materiálním světě, kdy hnacím motorem jsou peníze a úspěch, je dobré něčemu věřit, něčemu co je vyšší než my, ať je to víra v energie, v Boha, v intuici, sama v sebe nebo spojení mozku se srdcem a tělem. A pak pro čisté svědomí podle své víry jednat.

Všech těchto 6 dílků mozaiky do sebe může zapadnout a hlavně přinášet úspěch a dlouhodobý výsledek jen tehdy, až je začneme vnímat jako celek, staneme se sami sebou, budeme cítit své potřeby, pocity a požadavky. V tu chvíli propojíme hlavu, srdce a tělo. Sami velmi dobře víme, že cesta k sobě je dlouhodobý proces, ale na jeho konci, je to, po čem většina z nás touží - radost z každodenního bytí.